mury oporowe

Mury oporowe

Prefabrykowane, żelbetonowe elementy murów oporowych typu L przeznaczone są do stosowania w konstrukcjach ścian oporowych, jako oparcie dla naturalnych skarp ziemnych, nasypów oraz materiałów sypkich, takich jak np. różnego rodzaju kruszywo.

Łatwe wyrównanie skarp w pionie

Jeśli danej ekipie budowlanej zależy na tym, żeby bezproblemowo i szybko wyrównać różnego rodzaju skarpy w pionie to musi ona zdecydować się na zastosowanie murów oporowych. Otóż, mury oporowe jako pionowe elementy konstrukcyjne doskonale nadają się do przenoszenia napór zabezpieczonej budowli bądź konstrukcji  na podłoże. Pozwala to zredukować koszty prac i zaoszczędzić na budowie ramp, tuneli, przejść, czy kanałów.

Powszechne zastosowanie

Mury tego rodzaju powszechnie stosuje się w budownictwie drogowym, a także coraz częściej jako element małej architektury ogrodowej. W ten sposób przefabrykowane ściany oporowe nadają się również do: budowy ramp i przejść, stabilizacji skarp i przejść podziemnych, wjazdów do garaży, kanałów technologicznych, zasieków magazynowych, ramp i peronów kolejowych. Podczas składania zamówień u znanych producentów można zdecydować się zarówno na zamówienie typowych murów oporowych, jak i na wykonanie indywidualnego zamówienia. I to opcja, z której warto skorzystać.

Ponadto wykorzystując nasze mury oporowe można wznosić trwałe i niedrogie boksy oraz wszelkiego typu zasieki.

Specyfikacja techniczna

Nazwa Wartość
Odchyłki wymiarowe zgodnie z PN-EN 13369
Zbrojenie: podwójna siatka zbrojeniowa; stal klasy A III
Klasa betonu: C25/30 (wyższa na indywidualne zamówienie)
Wytrzymałość: ciężar objętościowy 20kN/m3

Dostępne rodzaje

schemat oporowe mury

Mury oporowe

Dostawa w całej Polsce

ZAMÓW DOKŁADNĄ WYCENĘ
Nazwa Wartość
Wymiary wysokość od 50 cm do 500 cm (stopniowane co 10 cm)
schemat oporowe mury

Mury oporowe narożne

W naszej ofercie posiadamy również elki narożne w wysokości od 100 do 410 cm (szerokość 143×143 cm). Poniżej przykładowy rysunek dla elementów rogowych muru oporowego o wysokości 3m. Pozostałe rysunki można znaleźć na stronie internetowej malro.eu.

ZAMÓW DOKŁADNĄ WYCENĘ
mury oporowe
mur oporowy L

Bezpłatna wycena