Bloczki fundamentowe

Betonowe bloczki fundamentowe są ogromną pomocą przy tworzeniu ścian fundamentowych i piwnic w budownictwie. Wibroprasowane bloczki to najwyższej jakości beton, uzyskiwany dzięki zastosowaniu najlepszych sładników mineralnych jak kruszywa różnych frakcji o najmocniejszej klasie wytrzymałościowej oraz cementu „portlandzkiego” CEM I 42.5R.

Najwyższą jakość betonu uzyskuje się stosując odpowiednią mieszankę, oraz maksymalnemu zagęszczaniu mieszanki na wibroprasie. Dzięki temu bloczki betonowe są odporne na nasiąkanie wodą oraz mają bardzo dobrą wytrzymałość konstrukcyjną.

Jako spoiwa bloczków powinno się stosować zaprawę cementową. Murowanie ścian natomiast na pełną spoinę pionową i poziomą. Następnym krokiem powinno być otynkowanie murów. Poniżej poziomu gruntu należy wykonać izolację antywilgociową.Tradycyjne fundamenty z wylewanego betonu nie stosuje się często w budownictwie jednorodzinnym. Głównym powodem jest konieczność konstruowania wysokich szalunków, co może być uciążliwe i czasochłonne.

W niektórych wypadkach fundamenty można wylewać bezpośrednio w gruncie, pod warunkiem, że budynek nie w musi być umiejscowiony na ławach fundamentowych. Stosowanie bloczków betonowych w znaczny sposób ułatwia pracę przy wylewaniu fundamentów. Pozwala umiknąć wielu mniejszych lub większych problemów takich jak rozlanie się betonu na boki, a w efekcie dodatkowe jego skuwanie czy też podarcie i zniszczenie folii izolacyjnej.

Dostępne rodzaje

Bloczek fundamentowy 38x24x12

Dostawa w całej Polsce

ZAMÓW DOKŁADNĄ WYCENĘ
Nazwa Wartość
Długość 38 cm
Wysokość 12 cm
Szerokość 24 cm
Ilość sztuk w palecie 72
Waga palety w kg 1 800 kg
Wytrzymałość MPA 15 / 20

Bezpłatna wycena