Bloczki fundamentowe MAŁRUS

Bloczek fundamentowy MAŁRUS to nasz nowy produkt, który został zaprojektowany w celu ułatwienia wykonywania prac budowlanych. Stanowi on alternatywę dla tradycyjnych bloczków, gdyż różni się od nich obecnością dwóch otworów, które przeznaczone są do przenoszenia bloczków i ich układania. Otwór mający kształt łezki, został wykonany w taki sposób aby można było w nim umieścić dłoń i tym samym zapewnić sobie lepszy chwyt bloczka, co przekłada się na bezpieczeństwo podczas wykonywanej pracy. Bloczek może być również przenoszony z wykorzystaniem dwóch młotków murarskich.

Ponadto boczną powierzchnię bloczka o szerokości 24 cm wyposażono w fugowy wypust. Jego celem jest zapobieganie uciążliwemu murowaniu bocznemu. Zaprawę układamy w dwóch pasach po długości bloczków, również odgórne zapełniamy wpust fugowy. Opracowany przez nas projekt bloczka fundamentowego MAŁRUS gwarantuje szybsze oraz bardziej precyzyjne murowanie oraz znaczne oszczędności ilości zużytej zaprawy. Ponadto gotowa ścianka wykonana z bloczków MAŁRUS cechuje się większą wytrzymałością oraz mniejszą nasiąkliwością.

Bloczki fundamentowe MAŁRUS

Poza mniejszym zużyciem które przekłada się na tańszy zakup m2 muru stosując innowacyjne bloczki MAŁRUS jest sporo dodatkowych korzyści takich jak:

  • mniejsza ilość zużytej zaprawy (wypełnianie są tylko kieszenie powstałe po złączeniu bloczków – spoina pionowa oraz spoina pozioma – jak w standardowych bloczkach);
  • krótszy czas murowania – kieszenie wraz z otworami w bloczku umożliwiają szybkie i proste przenoszenie bloczków układając je na murze jak pustaka (bez konieczności zarzucania ich zaprawą), a obecność wspomnianych kieszeni eliminuje ryzyko przyciśnięcia ręki;
  • cały mur będzie wykazywał właściwości wytrzymałości oraz nasiąkliwości (dzięki kieszeniom cała ściana po obu stronach jest z bloczka w klasie 15 MPa a zaprawa w klasie ok. 5 MPa jest we wnętrzu ściany jako spoina).

Założyć należy, że dla 6 ekipy osobowej murarzy 124 m2 zjęły by: ok 18-20 godzin w przypadku bloczka Małrus lub 30-32 godziny w przypadku bloczka standardowego 12 (podane godziny są założone dla zaprawy gotowej zakupionej w betoniarni dla obu opcji).

W kwestii ilości zaprawy dla bloczka MAŁRUS 14 należy założyć ok. 2 m3 na 44 m2 oraz ok. 2,5 m3 na 44 m2 dla bloczka STANDARD.

Biorąc powyższe pod uwagę proponujemy nowoczesne bloczki 14 MAŁRUS. W kwestii dostępności oba rodzaje bloczka są dostępna od ręki, dostawy realizujemy w szybkim terminie zgodnie z ustaleniami z klientem.

Bloczki dostarczamy samochodami z mocnymi nowoczesnymi HDS-ami, jesteśmy je w stanie rozładować bez palety, bez kaucji – bez konieczności zwrotu, lub można je odebrać we własnym zakresie.

Dostępne rodzaje

Bloczek fundamentowy 38x24x14 Małrus

Dostawa w całej Polsce

ZAMÓW DOKŁADNĄ WYCENĘ
Nazwa Wartość
Długość 38 cm
Wysokość 14 cm
Szerokość 24 cm
Ilość sztuk w palecie 60
Waga palety w kg 1 650 kg
Wytrzymałość MPA 15 / 20

Bezpłatna wycena